רכיבה טיפולית

טיפול באמצעות רכיבה המכונה בפי רבים “רכיבה טיפולית” הינה דרך טיפול ייחודית, אשר צופנת בתוכה מענה למגוון רחב של אתגרים אשר חווים אנחנו, בני האדם באופן יומיומי.

תחום הטיפול באמצעות רכיבה החל את דרכו בעולם כבר ב 1775 בגרמניה וכיום, מוכר בעולם המערבי כולו וגם בארץ על ידי כל קופות החולים למגוון רחב מאד של תחומים החל מגיל 3 ועד 18 ואף במשרד הבטחון בקרב נכי צהל כחלק מההליך השיקומי.

הסוס כחיה עוצמתית, חזקה , אצילית, ובעלת רגישות מאוד גבוהה לסביבה, נותנת למטפלים את האפשרות לרתום את תכונותיו ואת האינסטינקטים הטמונים בו וביחד להתמודד עם האתגר העומד בפני המטופל.

הטיפול בא לידי ביטוי בתחומים שונים אשר לכולם המענה ניתן מעצם טבעו של הסוס ובעזרת המדריך אשר הוכשר לכך בצורה מקצועית ולאורך זמן. ראשית התנועה – בתנועתו גורם הסוס לרוכב להפעיל שרירים אשר יתכן כי לא הפעיל אותם קודם לכן מעולם , בנוסף יוצרת הרכיבה אצל הרוכב/המטופל צורך לאיזון וקואורדינציה בשל היותו רוכב על גב הסוס וחש באופן ישיר את שפת הגוף של הרוכב, התנועה של הסוס הינה תלת-ממדית מה שיוצר אצל הרוכב עבודת חיזוק רבה בצד המוטורי. מחקרים מראים שתנועתו הייחודית של הסוס משפרת את תפקוד המוטוריקה הגסה, אצל אנשים בעלי מוגבלויות שונות, לדוגמא: שיתוק מוחין CP , טונוס שרירים, ונכויות בכל הרמות.

בעידן של טכנולוגיה כ”כ מתקדמת ועולם שמשתנה בקצב מהיר מאוד, הכל “כאן ועכשיו” , נוצרות בעיות של קשב וריכוז, דחיית סיפוקים, פחדים ועוד, הטיפול באמצעות הרכיבה גורם לרוכב לפתח רגישות, סבלנות וסובלנות כלפי החיה, שכן הסוס מצד אחד נותן פידבק מיידי להתנהגות הרוכב ומצד שני חייב מסגרת ועבודה הדרגתית בכדי להשיג תוצאות ולהבין אותו.

ניתן לסכם ולומר שהרכיבה הטיפולית עונה על צרכים רבים, ונותנת טיפול מאוד מיוחד העונה על בעיות מגוונות ומרובות וכל זאת בדרך חוויתית ומאתגרת.

בחוות קדומים, לקחנו את הנושא צעד אחד קדימה ולאחר מאמצים ממושכים השיגו הישג חסר תקדים אשר לראשונה בשומרון, הכירו כל קופות החולים בחווה אחת ובכך נותנת החווה מענה לכל מבוטחי קופות החולים. המענה ניתן לילדים מגיל 3 ועד 18 על פי קריטריונים אותם ניתן לברר בחווה. כמו כן מוכרת החווה על ידי משרד הבטחון.

בנוסף, בחוות קדומים, הרחבנו את התחום הטיפולי החינוכי והחוויתי ופתחו זירת פיינטבול מקצועית בשיתוף המרכז הישראלי להכשרות ובכך מבצעת החווה גם ימי גיבוש ואתגר, פעילות ODT לילדים ולחברות וכן בשיתוף עם מוסדות חינוך ורווחה.

בכך אנו מקדמים את חוות הסוסים בשומרון – חוות קדומים, צעד נוסף להפיכתה למרכז אתגרי של השומרון ובו אטרקציות ופעילות אתגרית היחידי מסוגו.

לאחרונה החלנו בחווה לשווק באופן בלעדי מגוון רחב של תכשירי ומוצרי סוסים ובכך לראשונה ישנה חוות סוסים בשומרון אשר מהווה מרכז רכיבה ואתגר שלם.

החזון שלנו להפוך את המקום למרכז אתגרי חוויתי הגדול והיחודי ביותר בשומרון אשר יעניק שרות רפואי טיפולי וחינוכי אשר יחיל מגוון רחב של פעילויות תרבות חינוך ופנאי לרווחת האזור כולו ובכך יקדם את תושבי האזור המועצה וההתיישבות גם יחד, ב”ה שעוזר ומחזק אותנו.

חוות קדומים, שוכנת בכניסה ליישוב קדומים מאחורי תחנת הדלק בקצה החורשה. טלפון: 09-774953 נייד 052-6826223 מייל: kdumim.farm@gmail.com

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תפריט נגישות